NOWOŚĆ!

 

Zachęcamy do lektury:

1. Quality Magazyn http://qualitymagazyn.pl/

2. Problemy Jakości http://problemyjakosci.com.pl/

3. Jesteśmy na Facebook!

 https://www.facebook.com/Klub-Polskie-Forum-ISO-9000-436882430472971

 


Ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę dyplomową

z zakresu zarządzania

IKAR JAKOŚCI IM. PROFESORA ROMUALDA KOLMANA

 esteśmy na Facebook

 

STRONA GŁÓWNA » Komunikat

2020-03-26 14:51

Warszawa, 24.03.2020 r.

Szanowni Państwo,

Członkowie Klubu POLSKIE FORUM ISO 9000
oraz Stowarzyszenia POLISOLAB

Dynamika ostatnich tygodni związana jest przede wszystkim z globalną sytuacją spowodowaną koronawirusem. Sytuacja ta dotyka każdego z nas z osobną, w różnych wymiarach realizowanych działań. Występujące ograniczenia, a z nich wynikające skutki stanowią nieodłączny i decydujący element każdego przemijającego obecnie dnia, mając wpływ na podejmowane decyzje, możliwości realizacji zaplanowanych działań.

W szczególny sposób obecna sytuacja dotyka wszystkie podmioty współczesnego rynku: szpitale, przedsiębiorstwa produkcyjne, zakłady usługowe, szkoły i uczelnie, urzędy, uświadamia ona nam jeszcze bardziej, jak ważną rolę w zarządzaniu odgrywa planowanie, w tym, oparte na analizie zagrożeń i szans.

Sytuacja ta stanowi poważne zagrożenie, z którego musimy wyjść obronną ręką, ale z której będziemy musieli również wyciągnąć wnioski, tak by w niedługim okresie czasu stać się silniejsi i mądrzejsi, by móc budować i rozwijać prowadzoną dotychczas działalność.

Ten trudny czas przeminie, choć otaczające nas zmiany, potrafią nas głęboko doświadczać, pamiętajmy: Świat nie stoi w miejscu!

Życzymy Państwu i Nam Wszystkim nie tylko zdrowia i pogody ducha w tym jakże trudnym okresie czasu, ale również podejmowania decyzji, które zminimalizują wszelkie skutki, które ta nowa - w swojej skali, sytuacja nam przynosi.

Głęboko jesteśmy przekonani, iż rozpoczęta przed dekadami działalność Klubu mająca za zadanie krzewienie idei jakości zarządzania, jeszcze bardziej uwydatni swoje znaczenie, w obliczu otaczających nas głębokich zmian wywołanych koronawirusem, które trzeba będzie nam zrozumieć i wdrażać działania, które umożliwią nam nie tylko osiągnięcie status quo, ale się doskonalić i dynamicznie rozwijać.

Pamiętajmy, iż skuteczność działań menadżerów poznaje się przede wszystkim w podejmowanych przez nich decyzjach w sytuacjach kryzysowych. Oby ten kryzys trwał jak najkrócej.

Ogłoszony w Naszym kraju stan epidemii, zmusza nas do podjęcia szczególnych działań, w duchu odpowiedzialności i dostosowania się do nowych warunków, dbając o dobro naszych członków.

W związku z powyższym, przekazujemy informację:

- od dnia 15.03.2020 r. do odwołania, biuro Klubu i Stowarzyszenia pracuje w zdalnym trybie pracy, wszystkie linie telefoniczne komórkowe, także członków Zarządu oraz adresy e-mail pozostają do Państwa dyspozycji,

- wysyłka „Problemów Jakości” oraz „Quality Magazynu” będzie zrealizowana najszybciej, jak to będzie możliwe,

- w możliwie najszybszym terminie będziemy Państwa informować o ustaleniach dotyczących terminów planowanych spotkań Klubu, a w tym:

1. Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo – Wyborczego oraz seminarium dot. Zintegrowanych Systemów Zarządzania, Warszawa,

2. seminarium szkoleniowego „Implementacja metody FMEA na potrzeby analizy ryzyka i doskonalenia procesu”, Warszawa – zostało odwołane ze względu na epidemię,

3. seminariumszkoleniowego „Systemowe narzędzia doskonalenia”, Warszawa,

4. szkolenia Sekcji Auditorów, Warszawa,

5. sympozjum „Metrologia w Systemach Zarządzania”,

6. spotkania członków Sekcji Jednostek Certyfikujących Systemy,

7. spotkania Sekcji Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Organizacji Publicznych.

Pozostajemy z Państwem w kontakcie, a wszelkie informacje zostaną Państwu przekazane najszybciej jak to tylko będzie możliwe, również aktualizować będziemy stronę Klubu zamieszczając wiążące informacje!

Bezpieczeństwo uczestników organizowanych przez Klub POLSKIE FORUM ISO 9000 spotkań, jest i będzie dla nas najwyższym priorytetem. Mamy nadzieję, że decyzja ta spotka się z Państwa zrozumieniem.

Planując statutowe działania Klubu serdecznie Państwa prosimy o przesyłanie na adres Klubu wszelkich Państwa propozycji dotyczących tematów i problemów, które należy podjąć podczas najbliższych spotkań, seminariów i szkoleń.

Serdecznie Państwa pozdrawiamy,

Życząc zdrowia, wytrwałości i pogody ducha,

w tym szczególnym dla Nas Wszystkich czasie !

W imieniu Zarządów

Tadeusz Glazer                                                     Marek Roszak